Multimedia

Warszawa świątecznie, historycznie i politycznie

Kolejny rok i kolejna wyprawa Kochana do Warszawy. Uczniowie klas drugich i trzecich uczęszczający na rozszerzenie z wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do naszej stolicy. W Warszawie przywitał nas świąteczny klimat pełen kolorowych świateł i iluminacji. Jak w poprzednich latach wyjazd był pełen atrakcji. Mogliśmy zobaczyć zarówno Warszawę historyczną, jak i tą […]

Kolejny rok i kolejna wyprawa Kochana do Warszawy. Uczniowie klas drugich i trzecich uczęszczający na rozszerzenie z wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do naszej stolicy.
W Warszawie przywitał nas świąteczny klimat pełen kolorowych świateł i iluminacji. Jak w poprzednich latach wyjazd był pełen atrakcji. Mogliśmy zobaczyć zarówno Warszawę historyczną, jak i tą nowoczesną, pełną drapaczy chmur. Zwiedziliśmy wnętrza Zamku Królewskiego, poznaliśmy ponad 1000 letnią historię Polski z punktu widzenia Żydów w muzeum POLIN, zdobyliśmy różnorodną wiedzę w Centrum Nauki Kopernik.
Jednak, jak co roku ,najważniejszym elementem naszej wizyty w stolicy było zobaczenie z bliska miejsc w których podejmowane są najważniejsze decyzje w państwie. Widzieliśmy z bliska Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, chodziliśmy po salach i korytarzach sejmowych, a na sam koniec odwiedziliśmy Pałac Prezydenta RP. W tym ostatnim miejscu trafiliśmy na trwające tam wydarzenie, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć odwiedzających Pałac posłów, a w sali kolumnowej mieliśmy okazję spotkać pierwszą damę RP Agatę Kornhauser – Dudę.
Nad całością wyprawy czuwali Magdalena Jędruch oraz Michał Siemieniak.